- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 481

W auli szkolnej zapanował letnio-plażowy nastrój. Rozdanie świadectw poprzedziła miła chwila związana z przyznaniem nagród, dyplomów, wyróżnień i stypendiów za wyniki w nauce, sporcie, zachowaniu, działalności charytatywnej i na rzecz szkoły.

- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 480
następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 347
"Edukacja z wojskiem" to program edukacyjno-obronny przygotowany przez MEN i MON.
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 492

- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 340
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 437
IV LO współorganizatorem jest współorganizatorem projektu BasketTech2024
W ramach tego wydarzenia uczniowie z Polski oraz Litwy w dniach 12-14 czerwca 2024 rozwijali swoje kompetencje cyfrowe grając w koszykówkę.

Dzień pierwszy
Uroczyste rozpoczęcie projektu BASKETTECH, powitanie uczestników i przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, przedstawienie planu, prezentacja szkoły i miasta, część artystyczna
wykłady inauguracyjne


"Technologia w służbie miast" - Przemysław Zakrzewski
"Rola młodego pokolenia w tworzeniu zrównoważonych miast" - Agnieszka Pietruszka
Stoisko informacyjne Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, filia w Gdańsku
trening i mecz oldbojów Grudziądz vs Niemenczyn
Dzień drugi
Wykłady w auli IV LO
"Przemysł 4.0 - kompetencje przyszłości" - Aleksandra Binkiewicz, Grupa ABB
"Po co komu Internet Rzeczy oraz AI" - dr Sebastian Grabowski, Fundacja ArchitectsPL
"Storytelling w grach wideo. Narodziny emergentnej natracji" - Tymoteusz Pietruszka, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
"Roboty w służbie człowieka", stanowisko Grupy ABB



Turniej koszykówki najmłodszych o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego
Mecz juniorów Grudziądz - Niemenczyn
Warsztaty w sali komputerowej
"Twine - narzędzie do budowania emergentnego storytellingu"
"Druk 3D" i "Jak roboty mogą pomóc nam w pracy"
Zwiedzanie Cytadeli Grudziądz i wspólne ognisko

Dzień trzeci
Ostatni dzień wymiany przyniósł jego uczestnikom spotkanie z Maciejem Glamowskim Prezydentem Grudziądza oraz nastąpiło podsumowanie projektu.
Zwiedzanie Grudziądza z przewodnikiem zamknęło część oficjalną projektu.
Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Mamy nadzieję, że zaowocują one dalszą współpracą w przyszłości.
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 398


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 363

fot. Piotr Bilski
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 393
| godz. 16:30 spotkanie, z wychowawcami w salach - klasy pierwsze, drugie i trzecie |
||
| KLASA | sala | wychowawca |
| IA | 100 | mgr Anna Oczoś-Krawiecka |
| IB | 25 | mgr Rentata Pik |
| IC | 101 | mgr Monika Grzela |
| ID | 203 | mgr Lucyna Knochowska-Supernak |
| IIA | 101A | mgr Jolanta Wojciechowska |
| IIB | 107A | mgr Jolanta Schoenwald |
| IIC | 206 | mgr Łukasz Plieth |
| IID | 200 | mgr Janusz Sołtys |
| IIIA | 18 | mgr Karolina Szymaniuk |
| IIIB | 204 | mgr Magda Przybysz |
| IIIC | 105 | mgr Rafał Nadzieja |
| godz.16:00 - spotkanie Prezydium Rady Rodziców – pokój nauczycielski - s.102 |
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 398

- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 465
W pożegnaniu klas maturalnych biorą udział uczniowie klas drugich i trzecich (6. i 7. godzina lekcyjna).
8 lekcja odbędzie się zgodnie z planem zajęć.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 379
W dniach od 3 do 9 czerwca IV Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu rozpoczyna projekt wymiany w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Temat spotkania - "Wspólne wartości w Polsce i w Niemczech".
Pierwszy dzień wymiany polsko-niemieckiej wypełniały gry integracyjne, wzajemne poznawanie się i krótkie warsztaty na temat "Wspólnych wartości w Polsce i w Niemczech".
Udaliśmy się też do Ratusza, gdzie zostaliśmy przyjęci przez panią wiceprezydent Różę Lewandowską oraz panią dyrektor Wydziału Edukacji UM Kamilę Melkowską-Lemke.
Dalszą część dnia wypełniły wspólny posiłek w jednej z pizzerii oraz eksplorowanie grudziądzkiej starówki w ramach gry-miasto, którą wcześniej przygotowały uczennice biorące udział w projekcie.

Drugi dzień wymiany spędziliśmy bardzo kreatywnie w Toruniu, gdzie młodzież układała pytania do gry miasto, a następnie ją realizowała.
Nie zabrakło też czasu na posiłek w wybranym przez uczestników miejscu i na zakup pamiątek. Pełen turystów Toruń zrobił na naszych gościach wrażenie.
Po powrocie do Grudziądza udaliśmy się niezwłocznie nad Jezioro Rudnickie. Przy ognisku i muzyce gitarowej w wykonaniu Łukasza Literskiego miło spędziliśmy wieczór.

Organizatorzy (P. prof. A. Kalbarczyk i L. Knochowska-Supernak) dziękują wszystkim zaangażowanym w pierwszych dniach projektu rodzicom za wszelką pomoc, tę materialną, logistyczną i za każde ciepłe słowo, które do nas trafiło.
Trzeci dzień wymiany spędzamy aktywnie na łonie natury w Łapinie w okolicach Gdańska. Dominowały w nim sporty wodne - pływaliśmy kajakami (wychowawcy) i pontonami - młodzież.
Czwarty dzień wymiany. Dziś dalszy ciąg aktywnych zajęć: budowanie katapulty, tor przeszkód "Ucieczka z Alcatraz", gra w siatkówkę...
Ostatnie dni na biwaku wypełniały typowo surwiwalowe aktywności - strzelanie z łuku oraz budowanie tratew (i pływanie nimi).

W piątek 7 czerwca po pysznym jak zawsze obiadku opuściliśmy magiczne Łapino i udaliśmy się w pełną przygód drogę do Gdańska.
Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować panu kierowcy autobusu PKS Gdańsk, który zabrał nas w Czapielsku i sprawił, że w Kolbudach błyskawicznie przesiadaliśmy się do autobusu jadącego prosto do Gdańska, dzięki czemu uniknęliśmy długiego czekania z bagażami.
W Gdańsku nasza grupa miała okazję zwiedzić historyczne stare miasto, skosztować specjałów lokalnej kuchni i poczuć atmosferę tego niezwykłego miejsca.
Projekt dobiegł końca. W sobotę młodzież z Gütersloh i grudziądzkiego IV LO wróciła pociągami do swych rodzimych miast.
- Szczegóły
- paweł
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 3095









